Pielgrzymka 2018

W tym roku do Matki Bożej pielgrzymować będziemy pod hasłem:

„Napełnieni Duchem Świętym”

125. Bełchatowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyrusza z Bełchatowa 22 sierpnia i zmierza na Święto Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka to 3 dni marszu, 2 dni pobytu i 2 dni powrotu.

Zapisy do Grupy Czerwonej będą prowadzone w zakrystii parafialnej u pana Kościelnego od 09.08 do 20.08, w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę po każdej Mszy św.

Podobnie jak w ubiegłych latach przy zapisie będzie potrzebne imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, numer telefonu kontaktowego a także ilość noclegów w szkole. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 60 zł. W tej kwocie zawarte jest ubezpieczenie, gadżety, transport bagażu. Młodzież poniżej 18 roku przynosi ze sobą pozwolenie od rodziców (warunek uczestniczenia w pielgrzymce).

Podczas pielgrzymowania pierwszy nocleg będzie w Brudzicach, gdzie każdy na własną rękę zapewnia sobie miejsce do spania, może to być namiot, stodoła, czy podłoga u osób przyjmujących pielgrzymów. Ofiara za nocowanie dobrowolna. W Broniszewie podczas drugiego noclegu dla osób chcących spać pod dachem udostępniona będzie Szkoła, w której znajdują się łazienki i prysznice. Ofiara za nocleg w szkole wynosi 10 zł a na terenie szkoły 8 zł. Kolejne 3 noclegi zapewnione są w Szkole Podstawowej nr. 38 w Częstochowie. Koszt nocowania to 45 zł. Istnieje również możliwość wykupienia obiadów. Cena to 9 zł od osoby. W drodze powrotnej nocleg będzie w Woli Blakowej. Ofiara dobrowolna.

Zachęcamy również do zapisu na pielgrzymkę duchową, wszystkich, którzy z różnych przyczyn, nie będą mogli fizycznie pielgrzymować. Mamy nadzieję, że dzięki modlitwom, łatwiej pokonamy trudności i cierpienia napotykane na pielgrzymim szlaku.

Komentowanie jest wyłączone