V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

1. Zgodnie z zarządzeniami Episkopatu Polski i Ks. Arcybiskupa Archidiecezji Łódzkiej wszelkie zebrania związane z I komunią świętą, bierzmowaniem i inne spotkania grup duszpasterskich i modlitewnych zostają zawieszone. Sakrament bierzmowania i I komunia święta zostają przeniesione na termin późniejszy. Proponowany przez rodziców dzieci komunijnych termin I komunii świętej na 13 września ostatecznie zostanie potwierdzony po powrocie dzieci do szkoły.

2. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są odwołane.

3. Informujemy naszych parafian, że Msze św. w niedzielę i dni powszednie odprawiane są o tej samej dotychczas ustalonej godzinie.

4. W związku z ograniczeniami dotyczącymi udziału tylko 5 osób we Mszy św. apelujemy do naszych wiernych, aby umożliwili skorzystanie z Eucharystii rodzinie, która zamówiła daną intencję.

5. Z naszego kościoła będą transmitowane ONLINE Msze św.:

  • w niedzielę o godz. 10.30 i 18.00
  • w tygodniu o godz. 18.00
  • oraz w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa w int. o ustanie epidemii

6. Z kancelarii korzystamy po Mszach św. tylko w przypadkach koniecznych.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

8. W I czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

9. W I piątek miesiąca spowiedź rano o godz. 7.00, po południu o godz. 16.00. Odwołujemy pierwszo-piątkowe odwiedziny chorych. Chorych odwiedzimy w Wielkim Tygodniu. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

10. W I sobotę miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00.

11. W I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rano po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 9.00 i po południu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Komentowanie jest wyłączone