Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła.

Mszę św. odpustową o godz. 12.00 odprawi, Słowo Boże wygłosi oraz procesje poprowadzi Ks. Biskup Marek Marczak.

Dzisiaj II niedziela miesiąca – taca gospodarcza przeznaczona na prace prowadzone w kościele i budynku parafialnym. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy trudzili się przy sprzątaniu i dekoracji kościoła oraz pielęgnacji i przystrojeniu terenu wokół kościoła na uroczystość odpustową.

Dziękujemy p. Marianowi Kuligowskiemu z Nowego Światu za dostarczenie na dzisiejszą uroczystość zielonych drzewek brzozy.

W piątek o godz. 19.00 prosimy do sprzątania kościoła na przyszłą niedzielę mieszkańców bl. nr 5 przy ul. Słowackiego.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. odpustowa u Księży Sercanów o godz. 18.00.

4. We wtorek 11 czerwca przypada 25 r. święceń kapłańskich biskupa Marka Marczaka. Modlimy się w intencji dostojnego jubilata.

5. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.45.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.

7. W piątek o godz. 8.00 Msza św. rozpoczynająca konkurs powiatowy z wiedzy o św. Janie Pawle II. Wieczorem Msza św. wotywna do Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich chętnych parafia, zespół młodzieżowy „Paraklet” do oprawy muzycznej oraz Wspólnoty Modlitewne istniejące przy naszej parafii.

8. Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:

  • Hubala -  I ołtarz
  • Norwida – II ołtarz
  • Gombrowicza – III ołtarz
  • ołtarz IV – przy wejściu na teren kościelny przygotowują Wspólnoty Modlitewne naszej parafii

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Komentowanie jest wyłączone